Farby akwarelowe

Akwarela to technika laserowa, która polega na tym, aby podłoże, na którym powstaje obraz, prześwitywało przez warstwę farby.

balloons, party, art-2434982.jpg

Farby akwarelowe rozpuszczają się w wodzie.

Otrzymywane są z pigmentu i spoiwa, którego guma arabska jest głównym składnikiem.

Do akwareli muszą być dodawane pigmenty najwyższej jakości.

Materiałem, który stosowany jest jako podłoże musi być papier, który dobrze wchłania wodę.

Van Gogh

Farba Van Gogh posiada przejrzyste i mocne barwy. Wszystkie kolory charakteryzują się jednolitą lepkością. Nawet przy bardzo rozcieńczonych kolorach wykazują odporność na światło.

Ecoline

Farba akwarelowa Ecoline została zamknięta w kwadratowej, poręcznej butelce posiadającą szeroką szyjkę. Jest ona w formie płynnej, jako koncentrat farby wodnej (akwareli). Składają się one z 46 kolorów, które są przezroczyste i rozcieńczone w wodzie oraz 2 barwy nieprzezroczyste — złota i biała. Do kartonu, papieru kreślarskiego i wodnych farb mają wysoką przyczepność.

Renesans

Farba Renesans w kostkach powstała według tradycyjnych receptur, które są na bazie polskiego miodu akacjowego i gumy arabskiej. Wyselekcjonowane pigmenty używane są przy ich produkcji. Rozpuszczalność w wodzie to ich charakterystyczna cechą.

Karmański

Najstarszą manufakturą, która cieszy się popularnością w Polsce jest farba akwarelowa Karmański. Powstała w 1894 roku. Ich produkcja opiera się na tradycyjnych metodach, a do ich wytwarzania wykorzystywane są syntetyczne i naturalne oraz wyselekcjonowane pigmenty.