storm
Artykuły do twórczosci plastycznej i projektowej

FARBY DO PORCELANY I CERAMIKI

CERAMIC - Pebeo

PORCELAIN - Pebeo

DECORFIN Porcelain

Farby do porcelany 150 stopni C

Farby Porcelaine 150* oparte są na najnowocześniejszym spoiwie akrylowym, termoutwardzalnym, co powoduje wysoką trwałość pomalowanych motywów.
Polecane są szczególnie do zdobienia naczyń codziennego użytku z porcelany, szkła, metalu. Efekt podobny do szkliwa wypalanego w wysokiej temperaturze uzyskujemy w tym przypadku stosując piekarnik nagrzany do temperatury tylko 150* C.

Szeroka gama barw obejmuje 47 kolorów, w tym metaliczne: złoty, srebrny, miedziany, kolor brązu. Wszystkie kolory można ze sobą mieszać w całkowicie dowolnych proporcjach. Oprócz farb w 45 ml słoiczkach dziesięć podstawowych kolorów oferowanych jest w gęstej postaci, w tubach z aplikatorem, umożliwiającym uzyskaniu wypukłych wzorów, konturów.
Dostępny jest także grunt (podkład) oraz medium, matowe i błyszczące.

Farbę można nanosić na porcelanę, fajans, ceramikę, wypaloną glinę, szkło, metal oraz drewno.
UWAGA!
  Nie stosować farb do malowania na arcopalu (szkło specjalne).


Farby różnią się stopniem krycia, co jest oznaczone na opakowaniu:
T-transparentna, T/O- półkryjąca, O- kryjąca.


SPOSÓB UŻYCIA:
Na oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię nanieść farbę dowolną techniką( pędzel, wałek, gąbka, aerograf) i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.
Po upływie 24 godz. pomalowany przedmiot wstawiamy do zimnego piekarnika i powoli ogrzewamy do temperatury 150* C. Gdy piekarnik osiągnie tę temperaturę, odczekujemy, wypalając przez 35 minut, po czym wyłączamy piekarnik. Podczas wypalania nie uchylać drzwiczek piekarnika. Za wysoka temperatura może spowodować zmianę kolorów, a zbyt niska nie utrwali farby. Farbę możemy mieszać z medium, gdy chcemy uzyskać bardziej transparentne odcienie. W zależności od pożądanego efektu, możemy uzyskiwać błyszczące lub matowe wykończenie (stosując odpowiednio błyszczące lub matowe medium). Podkład nanosimy przed malowaniem w przypadku, gdy powierzchnia jest porowata i chłonąca. Farba nie wsiąka wtedy w podłoże i nie traci połysku.

WŁAŚCIWOŚCI FARBY PO WYSCHNIĘCIU:
- powierzchnia błyszczaca (chyba że użyliśmy medium matowego)
- twarda(ale nie odpryskuje), odporna na ścieranie
- odporna na zamaczanie w wodzie
- odporna na mycie z użyciem płynu do mycia naczyń, także w zmywarce
- odporność na rozpuszczalniki na bazie alkoholu.

Zaloguj się | Załóż konto klienta | Systemy CMS Telvinet.pl