storm
Artykuły do twórczosci plastycznej i projektowej
tu jesteś:    Strona główna  >  farby do szkła

FARBY DO SZKŁA I FARBY KONTUROWE

        DECORFIN GLASS


Paleta kolorów + cennik

                        IDEA


Paleta kolorów + cennik

Szkło to przezroczystość i światło.              
Można więc powiedzieć,  że malowanie szkła to nic innego jak malowanie światła,  które  przez nie  przenika.
  Równolegle do najbardziej znanych, skomplikowanych produkcji barwionej masy szklanej i tworzenia witraży, znamy wiele fascynujących tradycyjnych sposobów malowania szkła na zimno. Dzięki nowym możliwościom współczesnych materiałów, udało się nam te metody udoskonalić.
  Farby Idea do szkła są wytwarzane na bazie rozpuszczalnika, który daje gwarancję ich odporności na działanie światła i dużą elastyczność na wahania temperatury, powadując tym samym osiągnięcie znakomitej trwałości.
  Malowanie na szkle, z natury swej delikatne i ulotne tak jak jego podłoże, było dawniej dostępne nielicznym.

  Malowanie na szkle, z natury swej delikatne i ulotne tak jak jego podłoże, było dawniej dostępne nielicznym. Farbami Idea można zdobić nie tylko wszelkiego rodzaju szkła, w tym lustra, ale również kamienie i powierzchnie metali, stosując przy tym rozmaite techniki dekoratorskie.
  Farby Idea do szkła z wielką wszechstronnością spełniają wymogi różnorodnych technik, tak dawnych, jak i współczesnych, umożliwiając tym samym wykonanie rozmaitych rodzajów zdobień.
  13 przezroczystych farb, gotowych do użycia i 12 konturówek opartych na bazie wody, miękkich, łatwych w nakładaniu i szybko schnących. Pamiętajmy jednak, że osiągnięcie dobrych rezultatów w pracy z serią Idea do szkła, wymaga cierpliwości, stopniowego zdobywania doświadczenia i zręczności. Malowanie na szkle jest tworzeniem na kruchości, szukaniem tego co niematerilne, przemawianie językiem światła.

Źródło - katalog Maimeri
Zaloguj się | Załóż konto klienta | Systemy CMS Telvinet.pl