storm
Artykuły do twórczosci plastycznej i projektowej

Produkty Kolner

Instacoll Base – butelka 500 ml
Instacoll Base – butelka 100 ml
Instacoll Aktywator – butelka 100 ml:

Produkty przeznaczone do złocenia "na połysk", tworzące powłoki odporne na warunki atmosferyczne, do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków:
–  Na zewnątrz budynków: Instacoll nanosić można na wszystkie powierzchnie wcześniej zabezpieczone standardowymi środkami antykorozyjnymi.
–  Jeżeli powierzchnie nie będą narażone na działanie warunków atmosferycznych Instacoll można nanieść bezpośrednio


Instacoll Sealer 123- A – butelka 100 ml:

Sealer 123- A jest skoncentrowanym środkiem wodorozieńczalnym, który tworzy powłokę uszczelniającą na porowatych podłożach przed zastosowaniem Fond lub Instaclay. Sealer 123-A można także stosować jako powłokę ochornną na srebro lub szlagmetal.


Fond – butelka 100 ml:

Podkład pod złocenia "na połysk". Jest to oparty na wodzie, nadający się do polerowania pulment do zastosowania jako podkład pod złoto, srebro i szlagmetal. Idealnie nadaję się do złocenia na "połysk" ram, ornamentów mebli i detali architektonicznych we wnętrzach.


Colnasol – pojemnik 10 g:

Colnasol Gel Concentrate, dostępny w postaci tabletek, służ do szybkiego przygotowania kleju do złocenia powierzchni pokrytych Kolner Fond lub Instaclay. Produkt ten jest integralną częścią Systemu Kolner KGGG. Po rozpuszczeniu tabletki (10g) w wodzie otrzymuje się 0,5 litra roztowru służącego jako klej do złota, srebra i szlagmetalu.


Permacoll Size – butelka 100 ml:

Klej do złoceń matowych. Permacoll Size, w przeciwieństwie do tradycyjnych mikstionów olejnych schnie szybko i umożliwia dłuższy czas kładzenia płatków złota lub szlagmetalu. Permacoll Size wysycha w ciągu 15-30 minut, w zależności od grubości warstwy i porowatości podłoża. Płatki metalu można nakładać nawet parę dni później. Produkt ten jest przeznaczony do tworzenia dekoracyjnych powłok metalicznych, nie odpornych na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Powłok tych nie można polerować. Polecany jako klej do złoceń matowych na różnego rodzaju powierzchniach porowatych.


Adhesol – butelka 100 ml:

Klej do złoceń "na połysk". Jest syntetycznym klejem do złocenia powierzchni pokrytych Kolner Fond lub Instaclay. Jego zaletą jest tworzenie wodoodpornych powierzchni złoconych lub srebrzonych, które nadają się do polerowania agatem. Przy użyciu innych klejów np. Colnasolu, złoconej powierzchni nie można czyścić wilgotną szmatką – powoduje to zniszczenie powłoki.

Miniatum yellow – butelka 50 ml:

Klej do złocenia na połysk na papierze i innych elastycznych powierzchniach. Podobnie jak Instacoll, umożliwia złocenie "na połysk" bez polerowania agatem. Płatki złota i srebra osiągną najwyższy stopień połysku – polecane użycia złota transferowego.

Zaloguj się | Załóż konto klienta | Systemy CMS Telvinet.pl